A 3 hónapos kölyök 130 napi vemhesség után született s míg eleinte anyja hasába s hátába kapaszkodva töltötte mindennapjait, most már egyedül mászik, s ismerkedik a külvilággal. A kis, hímivarú állat igazi akrobata, többnyire a lombok között tartózkodik és már kóstolgatja a szilárd takarmányféléket is, ami zöldségekből, valamint édes gyümölcsökből és levelekből áll.
Az apróságot az állatpark vendégei testközelből is láthatják, hiszen ez a csapat is a maki erdőben él, ahol a látogatók beléphetnek az állatok közé, ráadásul ott keresztülhaladva láthatják a kis elefántot is, hiszen az elefántborjú, mamájával közvetlenül a makik szomszédságában él.
A sárgaszakállas makik a barna makik családjába tartoznak, ott külön alfajt képviselnek. Latin nevük (Lemur fulvus mayottensis) sok mindent takar, így a mayottensis kifejezés arra utal, hogy természetes élőhelyük a Madagaszkártól mintegy 400 kilométerre található Mayotte-szigeten található.
Gyűjtőnevük, a Lemur pedig a lemures (szellemek) szóból származik, mivel az egykori, első európai felfedezők szellemeknek hitték őket és a többi maki félét, a lombok sötétjében ugyanis csak a kiáltásukat hallották és rikító sárga szemeiket látták.